Lukašenkos kerštas Lietuvai - migrantų krizė: kaip esame pasiruošę? || Kalba ekspertas

  Peržiūros 12,693

LaisvėsTV

Lietuvoje tęsiasi nelegalių migrantų iš Baltarusijos krizė. Per praėjusią parą pasienyje sulaikyti 93 neteisėti migrantai, o iš viso šiemet - 1509. Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai - organizuota Baltarusijos režimo hibridinė ataka prieš Lietuvą. Drastiškai išaugus nelegaliai migracijai, Lietuva turi galvoti ne tik, kaip sustiprinti pasienio apsaugą ir stebėjimą, bet ir kur apgyvendinti atvykusius užsieniečius.
Dėl migrantų krizės prašoma ir tarptautinės bendruomenės pagalbos.

Kokie yra migrantų srautai iš Baltarusijos ir kaip jiems esame pasiruošę?
Ką daryti, kad nelegali migracija sumažėtų?
Kokios tarptautinės pagalbos gali tikėtis Lietuva?

Apie tai 13:00 val. tiesioginio eterio metu „Tiek žinių: kalba ekspertas“ laidoje kalbėsimės su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir VSAT atstovu Giedriumi Mišučiu.
Laidą veda Ignas Kinčinas.

✅ Palaikote „Laisvės TV“ idėją?
Prisidėkite prie mūsų veiklos Laisvės TV Patreon platformoje - www.patreon.com/laisvestv


___
🔥FACEBOOK „Laisvės TV“: laisvestv
🔥INSTAGRAM: laisves_tv
🔥LTtown SUBSCRIBE - bit.ly/PrenumeruokLaisvesTV
🔥SPOTIFY Podcasts - bit.ly/LaisvesTVSpotify

Komentarai
Notanga0920
Notanga0920 Prieš 6 dienų
padetis pasienyje yra herova,nes siena kiaura kaip retis
Dzo Dzo
Dzo Dzo Prieš 10 dienų
Ko tie lietuviai visur savo nosį kiša , geriau pasuktų galvą kaip saviems pagelbet , kisas į kitų valstybių politika , o po to va turim rezultatą , asmeniškai man lai tie baltarusiai lai uzsipi*a su tuo visu savo lukašenka ..nei šilta nei šalta kas ten pas juos vyksta...
ovidijus grigas
ovidijus grigas Prieš 11 dienų
Kaip čia yra kad baltarusiai kur nevyksta joks karas gauna politinį prieglobstį, o sirai kur per karą žuvo šimtai tūkstančių žmonių, prieglobščio negauna.
ovidijus grigas
ovidijus grigas Prieš 11 dienų
Teks samdyti kašpirovskį, kad greičiau nustatyt ar tai ekonominis ar politinis migrantas.
Subtitrai Net
Subtitrai Net Prieš 11 dienų
Daugelis jų apsimeta, neva mokėsi Baltarusijoje. Kokia kalba jie tada bendravo Baltarusijoje?
Tomas Markus
Tomas Markus Prieš 11 dienų
Kur kas visiems būtų geriau - ir lietuviams ir nelegalams - susemti visus pabėgelius ir tyliai, nedidelėmis grupelėmis, palydėti iki Lenkijos sienos. O iš ten ir Vokietija netoli. Pabėgeliai palydovams būtų labai dėkingi ir neblogai sumokėtų už tokią paslaugą. Šitą biznį geriau daryti irgi nelegaliai, be valstybinių struktūrų įsikišimo/arba susitarus, veikti bendrai/kaip visada. p.s: Lenkijoje taip pat galima surasti bendradarbių, kurie perimtų estafetę.
Mindaugas
Mindaugas Prieš 10 dienų
Na, Baltarusijos siena dar arčiau, bet čia ne vaikų darželis, ir žaisti žmonių likimais neturėtume. Ką galėtume padaryti, tai perkelti dalį finansinės naštos ant ekonominių nelegalių migrantų pečių, nustačius jų statusą, grąžinus į kilmės šalį, galėtų atkeliauti ir transportavimo, maitinimo, gydymo ar tyrimo sąskaitėlės. Tam reikalingi susitarimai tarp ES ir tų šalių. Keista, kad iki šiol to nėra, nes migrantų krizė tęsiasi ne pirmus metus ir ateityje tik gilės (dėl klimatinių, demografinių, ekonominių ir politinių priežasčių). Žinoma, galima eiti ir Olandų keliu, paimant mokestį vietoje, iš turtingesnių migrantų. Neturtingesnius galima paprašyti darbu prisidėti prie jų gerbūvio kūrimo, maisto gamybos ar dalijimo, švaros palaikymo.
minj4ever
minj4ever Prieš 13 dienų
Prieš blefuodami apie tai, kaip staiga visai Europai neva parūpo Lietuvos pasienis, atsakykite sau į klausimą: kiek dažnai žiniose matome pabėgėlių stovyklas Afrikoje, Jemene, Libane, Turkijoje ar net Graikijoje ir Italijoje. Empatijos pamoka, skant
Michail Cebotariov
Michail Cebotariov Prieš 13 dienų
Pabegelis kainos letuvai labai pigei centai neko givenam ne karas
Asta Astaite
Asta Astaite Prieš 14 dienų
Gera laida. Aciu.
Tatjana Liasunaite
Tatjana Liasunaite Prieš 15 dienų
Sveiki , gal kas nors man gali paaiskinti kodel taip susiasmeninama ir siu nelengaliu pabegeliu is Baltarusijos antpludis traktuojamas kaip Lukasenkos kerstas ? Nejaugi tai nera jo kerstas jo paties tautai , o pilieciai bega cia nes jauciasi saugus zinodami kaimynines salie kaip LT palaikyma ???
Tatjana Liasunaite
Tatjana Liasunaite Prieš 8 dienų
@Algirdas Laganeckas Labai idomu , aciu uz pamastymus ir info. Daugiau pasidomejus labai itaru del tu autobusu kurie privaizuoja prie pasienio ir jiems pasakoma i kuria puse eiti.... del to neabejoju kad ir kaip absurdiskai kai kurie momentai skamba , jose yra tiesos .
Algirdas Laganeckas
Algirdas Laganeckas Prieš 8 dienų
@Tatjana Liasunaite Reikalas tame, kad jeigu būtų baltarusiai, tai jie bėgtų nuo totalitarinio rėžimo, ir dar nepamirškim, kad Sirija ir Iranas nėra Baltarusijos kaimynai, tai jie kažkaip turėjo pereiti kelias sienas, ir galiausiai visą Baltarusiją, kad pasietų mus. o to padaryti be pagalbos ar savo turimų pinigų( tokiu atveju yra lengvesnių būdų Vokietiją pasiekti) nėra labai taip jau lengva. Bet čia aišku mano nuomonė, gal viskas pasaulyje ir kitaip veikia ;D
Tatjana Liasunaite
Tatjana Liasunaite Prieš 9 dienų
@Algirdas Laganeckas tai is 290 Birzelio men. neteisetai kirtusiu sienas, tarp ju nebuvo baltarusu ? Jei Baltarusai kerta nelegaliai, viskas gerai , jiems yra resursu , o jeigu sirai iranieciai - tai Lukasenkos kerstas , nepaisant pripazintos silpnos pasienio ruozo apsaugos ? ( domiuosi nuosirdiziai be kritikos)
Algirdas Laganeckas
Algirdas Laganeckas Prieš 15 dienų
Nes ne baltarusiai bėga, o sirai/iraniečiai
Audrius Petrikas
Audrius Petrikas Prieš 15 dienų
Tiksliai išsireiškiant politikai turėtų sakyti, mūsų politikos rezulltatas yra ... ...... Taip elgiasi ne Lietuva, o politikai. Matot palikom Bagramo bazę Afganiztane, tad išgabent gal galėčiau ten, Kokiu lėktuvu, manau rodo, IvankaTruimp picture puslapis. Jis rodo, kad yra iš gintaro krašto. Šiaip gal mes skrisim į Techeraną,. nes aš lyg arbūzais vietos domėjaus,i o Ivankai reikia pasikalbėti dėl savo tėvo Donaldo Trump.
Armonautas Laisvinamasis
Armonautas Laisvinamasis Prieš 15 dienų
Šiaip komentaruose gerai sako. NATO, ES ir Lietuvos siena ta pati, o per ją kolkas 1400 pagauta kirtusių sieną, manot čia 100% sulaikytų? Čia skandalas! Ką darysit kai per tą pačią sieną "žali žmogeliukai" eis? Galvojo ateis į valdžią ir bus atostogos, stumdys projektus ramiai :) o pasirodo dirbti reikia, koks netikėtumas
JustasDoe
JustasDoe Prieš 12 dienų
@Armonautas Laisvinamasis žali žmogeliukai paprastai reiškia Putlerio karius :)
Armonautas Laisvinamasis
Armonautas Laisvinamasis Prieš 14 dienų
@JustasDoe O jei ten migrantas žaliai apsirengęs? matai jau gal dabar problemą?
JustasDoe
JustasDoe Prieš 14 dienų
Žalius žmogeliukus šaudyt galima, o čia beginkliai ekonominiai pabėgeliai kuriuos finansuoja Putino ir Lukašenkos režimai :)
Audrius Petrikas
Audrius Petrikas Prieš 15 dienų
FB Nato taigi Lietuvos vėliavą laba ijau į pirmą vietą iškėl;ė
Ed Jan
Ed Jan Prieš 15 dienų
Gal aš ko nežinau, bet jei yra įrodymų, kad Lukašenko tiesiog atveža tos migrantus iki pasienio ir sako - eikit ten, kodėl lietuviai negali padaryti to paties - surinkti visus pažeidėjus ir iškart, kai autobusas prisipildys, išvežti visus į perėjimo punktą, (kur yra užkardos ir patogu stebėti, kad ne perbegtų vėl), pastatyti už šlagbaumo ir pasakyti: - Eikit, iš kur atėjote. Kitą kartą, mėginant kirsti sieną, pradėsime šaudyti. )
Ed Jan
Ed Jan Prieš 11 dienų
@Šarūnas Kalvaitis Durneli, ar tau taip sunku suvokti, kur rimta, o kur tik juokais pasakyta? )
Šarūnas Kalvaitis
Šarūnas Kalvaitis Prieš 11 dienų
Tai dabar visus kurie kerta VS reik saudyti, ju tikslas Vakaru Europa, tu juos nuvezi jie gryz.
Ed Jan
Ed Jan Prieš 14 dienų
@Mantas K. Jau laikas pradėti vadinti reiškinius savo tikrais vardais: Lietuva yra biurokratinė valstybė, kur įstatymo raidė turi neabejotina viršenybė prieš įstatymo prasmė. - Net tada, kai tai virsta absoliučių absurdu!
Mantas K.
Mantas K. Prieš 14 dienų
nes Lietuva yra teisinė valstybė
PAULIUS MATIUSOVAS
PAULIUS MATIUSOVAS Prieš 15 dienų
Nenustojat burt :D
H D
H D Prieš 15 dienų
@Mr. A pažėk to klouno pavardę, suprasi..🤣
Mr. A
Mr. A Prieš 15 dienų
Kur tu čia matai "burtus"?
Saulius Orvidas
Saulius Orvidas Prieš 15 dienų
Kiauros sienos, nėra reikiamo pasieniečių skaičiaus saugant išorines (!) ES sienas, nėra net įstatymų... Tai ką čia veikiat, gal laikas būtų atsistatydint?
Mindaugas
Mindaugas Prieš 10 dienų
Taip turėtų būti, jei tos sienos nebuvo kiauros ir staiga prakiuro, bet mes žinome, kad jos visada buvo tokios. Pas baltarusius jos dar kiauresnės.
Romualda Narkuviene
Romualda Narkuviene Prieš 15 dienų
O ką rusai nebepuola ..?
Mindaugas
Mindaugas Prieš 10 dienų
O nemanote, kad visas šitas cirkas atsiskraidinant afrikiečius ir irakiečius į Baltarusią, vyksta be Putino GRU pagalbos tose šalyse?
Darius Baltrušaitis
Darius Baltrušaitis Prieš 15 dienų
Uždarykite savivaldybės nebus kur važinėt😊 😊
elononoras
elononoras Prieš 15 dienų
Savus piliečius kelis mėnesius laikė uždarytus, kiekvieną šunkelį saugojo. Tai kas dabar trukdo su svetimais susitvarkyti?
ovidijus grigas
ovidijus grigas Prieš 11 dienų
Taigi ir pabėgėlius laiko uždarytus.
koksmanareikals
koksmanareikals Prieš 15 dienų
Kraupi tiesa
Armonautas Laisvinamasis
Armonautas Laisvinamasis Prieš 15 dienų
Gaila kad visoje šitoje istorijoje visiškai neatsižvelgiama į savų piliečių nuomonę, vietinių gyventojų, kurie nenori "tokių" kaimynų. Tiem kurie gyvena miestuose ar kitur toli nuo tos problemos, tai lengva kalbėti apie žmogaus teises. Manau tie kurie šaukia kad privalome priimti, nelegalus ir turėtų pasiimti pas save į svečius, priglausti.
Saulius Orvidas
Saulius Orvidas Prieš 15 dienų
@Antanas Kocerauskas Tai eik pats ir tvarkyk SAVO lėšomis, čia tu vienas toks esi...
Antanas Kocerauskas
Antanas Kocerauskas Prieš 15 dienų
tegu eina butas laisvas yra... pius kiek butu yra apleiatu tiesiog visas daugebutis yra vietom apleisti tegu tvarko ir leidzia ten gyventi
The Kid LAROI, Justin Bieber - Stay (Official Video)
2:38
The Kid LAROI, Justin Bieber - Stay (Official Video)
2:38
„Kitokie pasikalbėjimai“ su Safu
2:21:38
Kitokie pasikalbėjimai
Peržiūros 236tūkst.
Zivert - DEL MAR | Official Audio | 2021
3:41
UFC 264: Pre-fight Press Conference | Poirier vs McGregor 3
27:19
UFC - Ultimate Fighting Championship
Peržiūros 5mln